شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1396/10/15
احمدي:ووشوي بلغارستان با سرمايه گذاري به موفقيت مي رسد
سرمربي ايراني تيم‌هاي ملي تالوي بلغارستان با اشاره به سرمايه‌گذاري اين کشور در رده‌هاي پايه از آينده درخشان ووشو بلغارستان صحبت کرد.


به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ «محسن احمدي» در خصوص شرايط تيم‌هاي پايه تالو بلغارستان اظهار داشت: سه ماه با تيم‌هاي نونهالان، نوجوانان و جوانان و چند تالوکار بزرگسال بلغارستان کار کردم و در حال حاضر براي انجام برخي امور شخصي و تمديد ويزا به ايران بازگشته و مجددا هفت ژانويه به بلغارستان خواهم رفت.
وي با اشاره به اينکه پيش از اين يک مربي چيني به مدت 6 ماه با تالوکاران بلغارستان کار کرده است، گفت: متاسفانه اين مربي تاثيرچنداني بر آمادگي و پيشرفت ووشکاران اين کشور نداشته است.
سرمربي ايراني تيم‌هاي تالو پايه بلغارستان عنوان کرد: روزهاي ابتدايي که تمرينات را زير نظر داشتم به ياد دو دهه قبل تالوي ايران افتادم که خيلي از تالوي روز جهان عقب بود و با تلاش فراوان اکنون به جايگاه خوبي رسيده است.
وي افزود: يک برنامه استعداديابي عظيم داريم و شهردار شهر بورگاس نيز قول احداث آکادمي ووشو را داده است تا برنامه‌ها را با قدرت بيشتري دنبال کنيم.همچنين مسابقات جهاني «تاي چي» نيز قرار است در اين شهر برگزار شود که تاثير زيادي در پيشرفت ووشو بلغارستان خواهد داشت.
احمدي با بيان اينکه فدراسيون ووشوي بلغارستان در بورگاس مستقر است، گفت: برخلاف خيلي از کشورهاي اروپايي، بلغارستان داراي فدراسيون ووشوي مستقل است و رئيس آن براي پيشرفت تلاش زيادي انجام مي‌دهد.حتي تمرينات سانداکاران را هم مدتي زير نظر داشتم و قرار است تا به آنان نيز کمک کنم. مسابقات قهرماني کشوري بلغارستان برگزار شد و خوشحالم که پيشرفت و تغيير در عملکرد تالوکاران قابل مشاهده بود.
سرمربي تيم پايه تالو بلغارستان در مورد شانس تالوکاران بلغارستان در مسابقات جهاني رده‌هاي سني که سال آينده در برزيل برگزار مي شود، افزود: سه تالوکار مستعد داريم که مي‌توانند در مسابقات جهاني به مدال دست يابند.
وي با اشاره به هدف گذاري فدراسيون ووشوي بلغارستان، تاکيد کرد: رئيس فدراسيون بلغارستان اعلام کرده است که با 6 ماه يا يک سال انتظار معجزه و تغيير عظيم نمي‌رود و با برنامه‌ريزي پنج ساله‌اي که انجام مي‌شود، ووشوي اين کشور متحول خواهد شد.
وي که مدال‌هاي رنگارنگي از مسابقات جهاني در کارنامه دارد، ادامه داد: اکنون ژيمناستيک و شنا در مدارس بلغارستان تدريس مي‌شود و به زودي ووشو هم اضافه خواهد شد که کمک زيادي به ما خواهد داشت.
*منبع: خبرگزاري تسنيم