شرکت نرم افزاری بهپردازان اخبار


بازگشت

تاریخ درج 1396/10/15
اوجاقي: توقعات از ووشو بايد در حد امکانات باشد
سرمربي تيم ملي ووشوي ايران با اشاره به مسير دشوار رسيدن به موفقيت در بازي هاي آسيايي جاکارتا، گفت: توقعات بايد در حد امکاناتي باشد که در اختيار فدراسيون و تيم ملي قرار مي گيرد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو؛ «حسين اوجاقي» در خصوص برنامه هاي آماده سازي تيم ملي ووشوي ايران در مسير حضور در بازي هاي آسيايي 2018 جاکارتا، تصريح کرد: 18 فروردين ماه سال آينده کارمان را به صورت رسمي با برگزاري مرحله نخست انتخابي و سپس اردوهاي آماده سازي، آغاز خواهيم کرد.
وي با بيان اينکه بازي هاي آسيايي اواخر مردادماه آغاز مي شود، گفت: با اين اوصاف حدود چهار ماه اردو به منظور حضور در اين رويداد مهم خواهيم داشت.
اوجاقي با اعلام اينکه مسابقات انتخابي براي شناخت ترکيب اصلي در چند مرحله برگزار مي شود، توضيح داد: نفرات اول تا سوم قهرماني کشور در زنجان به همراه مدال آوران بين المللي سال 2017 ميلادي اعم از قهرمان جهاني، بازي هاي کشورهاي اسلامي، يونيورسياد و جوانان آسيا (نفراتي که سن آنان از رده جوانان گذشته است) در انتخابي به ميدان مي روند.
وي افزود: مسابقات بازي هاي آسيايي در اوزان 56 تا 70 کيلوگرم است و به همين دليل در برخي اوزان ترافيک زيادي از قهرمانان وجود دارد که براي رقابت در پيکار انتخابي وزن خود را تغيير خواهند داد.
سرمربي تيم ملي ووشوي ايران در خصوص حذف وزن منهاي 75 کيلوگرم از بازي هاي آسيايي جاکارتا که به ضرر ايران تمام شده است، گفت: اين وزن در بازي هاي آسيايي 2010 گوانگژو و 2015 اينچئون با تلاش هاي «مهدي علي نژاد» رئيس فدراسيون ايران و استفاده او از کرسي هاي بين المللي، حضور داشت که توانستيم در 2010 توسط «حميدرضا قلي پور» به مدال طلا و در 2014 توسط «حميدرضا لادور» به نقره اين وزن برسيم.
وي افزود: حذف اين وزن با تصميم شوراي المپيک آسيا اتخاذ شده که فدراسيون آسيايي و فدراسيون اندوونزي در تلاش براي بازگشت اين وزن هستند که البته احتمال آن کم خواهد بود.
اوجاقي در مورد اينکه مبارزات بخش ساندا بازي هاي آسيايي در چند وزن برگزار مي شود، عنوان کرد: چهار وزن مردان و دو وزن زنان در جاکارتا برگزار مي شود که تعداد سهميه کشورها مشخص نشده است.
اوجاقي در پاسخ به اين سوال که با وجود برگزاري مبارزات بازي هاي آسيايي 2018 در اوزان سبک آيا شانس مدال آوري تيم ملي ووشوي ايران کاهش مي بايد، گفت: در سبک وزن نفرات مستعد و توانمند زيادي داريم و هرچند کشورهاي شرق آسيا چون چين، ويتنام، فيليپين و کره جنوبي در اين اوزان قوي هستند، اما براي رسيدن به موفقيت اميد زيادي خواهيم داشت.
وي با بيان نمايندگان ايران براي رسيدن به مدال طلا در جاکارتا بايد بر نمايندگان چين غلبه کنند، اظهار داشت: هيچگاه به دنبال اين نبودم که بدون رويايي با چيني ها طلا بگيريم و از جدال با آنان هراسي ندارم.
اوجاقي در مورد تاثير برگزاري مسابقات ليگ بر روند آمادگي ووشوکاران، توضيح داد: ليگ سطح ووشوي ايران را بالا برده است و اکنون که مسابقات در يک گروه و به صورت دوره اي برگزار مي شود، نفرات فرصت بيشتري براي حضور در ميدان دارند.
سرمربي تيم ايران در خصوص اينکه ووشوکاران در صورت عملکرد خوب در ليگ به اردوي تيم ملي دعوت خواهند شد؟ گفت: ملاک مسابقات قهرماني کشور است، اما چنانچه فردي بتواند در ليگ بر قهرمانان غلبه کند، حتما فرصت حضور در تيم ملي را خواهد داشت.
وي در خصوص مدال آوري رشته هاي رزمي (ووشو، کاراته و تکواندو) در بازي هاي آسيايي و توجه ارگان هاي ورزش کشور به اين رشته ها، توضيح داد: اگر مي خواهيم موفق شويم بايد با اتمام هر دوره بازي هاي آسيايي به دنبال مسابقات دوره بعد باشيم.با اين حال تنها چند ماه به آغاز بازي ها جاکارتا جلسات کميته المپيک برگزار مي شود.
اوجاقي افزود: توقعات بايد در سه امکانات باشد و نمي شود بدون مناسب و امکانات لازم به بيشترين و بهترين مدال رسيد.
*منبع: خبرگزاري ايرنا